Cerius2

Z KdmWiki
Wersja z dnia 07:02, 19 kwi 2013 autorstwa JP (dyskusja | edycje) (→‎Uruchamianie aplikacji)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

< Podręcznik użytkownika KDM < Oprogramowanie KDM < Oprogramowanie naukowe < Accelrys < Cerius2

Cerius2
Accelrys logo.gif
Serwer Wersja
Tezro 4.10
Kontakt
admin@kdm.wcss.wroc.pl

Cerius2 - spadkowe oprogramowanie chemiczne firmy Accelrys, obecnie funkcjonalności materiałowe produktu Cerius2 rozwijane są w nowym pakiecie tej firmy: Materials Studio. Razem z pakietem Insight II przeznaczony był do szeroko rozumianego modelowania molekularnego w środowisku 3D. Składa się ze zintegrowanego środowiska użytkownika oraz modułów pozwalających na modelowanie, modyfikowanie, wizualizację i analizę dużych układów biomolekularnych (np. białek, kwasów nukleinowych) oraz chemii i fizyki nowych materiałów, od modelowania homologii do projektowania katalizatorów. Pakiet dostępny jest tylko dla platformy SGI z możliwością pracy zdalnej via X11.

Licencja

Funkcjonalności materiałowe produktu Cerius2 rozwijane są w nowym pakiecie firmy Accelrys Materials Studio. W związku z tym, część modułów Cerius2 została wycofana ze sprzedaży i nie jest już dłużej dostępna z interfejsu, są to: C2.GULP i C2.Sorption. Brak licencji na te moduły powoduje, że polecenia w menu, które je uruchamiają, są nieaktywne.

Informacje o wykorzystaniu

Wszelkie publikacje, (w tym prace doktorskie i dyplomowe) wykorzystujące wyniki obliczeń wykonanych na komputerach WCSS, powinny zawierać podziękowania postaci (odpowiednio do języka publikacji):

"Obliczenia wykonano na komputerach Wrocławskiego Centrum Sieciowo-Superkomputerowego (http://www.wcss.pl), grant obliczeniowy Nr ... "

"Calculations have been carried out in Wroclaw Centre for Networking and Supercomputing (http://www.wcss.pl), grant No. ..."


Cerius2 był dostępny na Tezro.

Dokumentacja

Dokumentacja w formie książkowej dostępna jest w WCSS, pok. 6.

Cerius2 w sieci:

  • Cerius2 - strona niedostępna, produkt został wycofany ze sprzedaży.

Zobacz też : Licencja i żetony