Computational Approaches for Bio-markers Design: A three-levels learning workshop

Z KdmWiki
Wersja z dnia 07:19, 11 mar 2014 autorstwa JP (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "Wrocławskie Centrum Sieciowo-Superkomputerowe oraz Zakład Chemii Teoretycznej Politechniki Wrocławskiej mają przyjemność zaprosić na tygodniowe warsztaty poświę...")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wrocławskie Centrum Sieciowo-Superkomputerowe oraz Zakład Chemii Teoretycznej Politechniki Wrocławskiej mają przyjemność zaprosić na tygodniowe warsztaty poświęcone modelowaniu liniowych i nieliniowych właściwości optycznych cząsteczek, ze szczególnym uwzględnieniem biomarkerów, pt. "Computational Approaches for Bio-markers Design: A three-levels learning workshop".

W ramach warsztatów zaprezentowane zostaną zarówno podstawowe, jak i zaawansowane narzędzia chemii obliczeniowej pozwalające na badania właściwości strukturalnych i spektroskopowych molekuł, między innymi metody dynamiki molekularnej (Born-Oppenheimer MD, Car-Parrinello MD), jak również metody hybrydowe (QM/MM oraz TD-DFT/MM).

Zajęcia prowadzone będą przez Dr. N. A. Murugana z Królewskiego Instytutu Technologicznego w Sztokholmie. Program warsztatów znajdą Państwo pod adresem: http://www.wcss.wroc.pl/storage/file/KDM/Workshop2014.pdf

Każdy dzień szkolenia składa się z następujących bloków zajęciowych: wykład (ok. 1-1,5 godz.), zajęcia praktyczne (ok. 2 godz.) oraz fakultatywnie zajęć z programowania (ok. 1-1,5 godz.). Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w wymiarze 4-5 godzin. Z uwagi na konieczność ustalenia terminu szkolenia chcielibyśmy zapytać który z dwóch potencjalnych terminów szkolenia wydaje się Państwu bardziej odpowiedni: 26-30 maja czy 23-27 czerwca? Prosimy o deklarację preferowanego przez Państwa terminu w ankiecie, która dostępna jest pod adresem: http://ankieta.wcss.pl/index.php/717974/lang-pl Prosimy o wypełnienie ankiety do dnia 17.03.2014.