VMD-J: Różnice pomiędzy wersjami

Z KdmWiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 
(Nie pokazano 4 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika)
Linia 1: Linia 1:
'''VMD''' (Visual Molecular Dynamics) jest  darmowym programem zaprojektowanym na potrzeby wizualizacji dynamiki i analizy biocząstek oraz układów biologicznych o rozbudowanej strukturze (kwasy nukleinowe, błony lipidowe, białka itp.). Program wyposażony jest w narzędzia do zaawansowanego zarządzania sposobem wizualizacji i renderowania biomolekuł w bardzo wysokiej jakości. VMD pozwala na tworzenie skomplikowanych animacji i analizę zachowań animowanych układów. Formaty plików obsługiwane przez program znaleźć można na stronie dystrybutora oprogramowania [http://www.ks.uiuc.edu/Research/vmd/plugins/molfile/ Wpierane formaty plików].
+
{{aplikacja|nazwa=VMD|logo=[[Plik:vmd-1.png|250px]]|serwer=[[UI-GUI]] |wersja=1.9.1}}
  
== Dokumentacja ==
+
'''VMD''' (Visual Molecular Dynamics) jest  darmowym programem zaprojektowanym na potrzeby wizualizacji dynamiki i analizy biocząstek oraz układów biologicznych o rozbudowanej strukturze (kwasy nukleinowe, błony lipidowe, białka itp.). Program wyposażony jest w narzędzia do zaawansowanego zarządzania sposobem wizualizacji i renderowania biomolekuł w bardzo wysokiej jakości. VMD pozwala na tworzenie skomplikowanych animacji i analizę zachowań animowanych układów. Formaty plików obsługiwane przez program znaleźć można na stronie dystrybutora oprogramowania: [http://www.ks.uiuc.edu/Research/vmd/plugins/molfile/ wspierane formaty plików].
 +
 
 +
===Korzystanie w WCSS===
 +
W celu uruchomienia programu VMD należy wywołać polecenie:
 +
  vmd
 +
 
 +
===Dokumentacja===
 
*[http://www.ks.uiuc.edu/Research/vmd/ Strona domowa programu VMD]
 
*[http://www.ks.uiuc.edu/Research/vmd/ Strona domowa programu VMD]
 
*[http://bioinfo.mol.uj.edu.pl/articles/Butscher04 Manual do VMD w wersji polskojęzycznej]
 
*[http://bioinfo.mol.uj.edu.pl/articles/Butscher04 Manual do VMD w wersji polskojęzycznej]

Aktualna wersja na dzień 13:15, 4 cze 2014

VMD
vmd-1.png
Serwer Wersja
UI-GUI 1.9.1
Kontakt
kdm@wcss.pl


VMD (Visual Molecular Dynamics) jest darmowym programem zaprojektowanym na potrzeby wizualizacji dynamiki i analizy biocząstek oraz układów biologicznych o rozbudowanej strukturze (kwasy nukleinowe, błony lipidowe, białka itp.). Program wyposażony jest w narzędzia do zaawansowanego zarządzania sposobem wizualizacji i renderowania biomolekuł w bardzo wysokiej jakości. VMD pozwala na tworzenie skomplikowanych animacji i analizę zachowań animowanych układów. Formaty plików obsługiwane przez program znaleźć można na stronie dystrybutora oprogramowania: wspierane formaty plików.

Korzystanie w WCSS

W celu uruchomienia programu VMD należy wywołać polecenie:

 vmd

Dokumentacja