Catalyst

Z KdmWiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

< Podręcznik użytkownika KDM < Oprogramowanie KDM < Oprogramowanie naukowe < Accelrys < Catalyst

Catalyst
Accelrys logo.gif
Serwer Wersja
Tezro 4.80
Kontakt
admin@kdm.wcss.wroc.pl

Catalyst - spadkowe oprogramowanie chemiczne firmy Accelrys, obecnie funkcjonalności produktu Catalyst rozwijane są w powiązaniu z pakietem Discovery Studio i Pipeline Pilot. Pakiet szczególnie przydatny podczas opracowywania struktury chemicznej leków. Wersja pakietu udostępniana na komputerze Tezro nie jest już rozwijana przez producenta.

Licencja

Funkcjonalności produktu InsightII rozwijane są w nowym pakiecie firmy Accelrys Discovery Studio. W związku z tym, produkt dostępny jest w ograniczonym zakresie.

Informacje o wykorzystaniu

Wszelkie publikacje, (w tym prace doktorskie i dyplomowe) wykorzystujące wyniki obliczeń wykonanych na komputerach WCSS, powinny zawierać podziękowania postaci (odpowiednio do języka publikacji):

"Obliczenia wykonano na komputerach Wrocławskiego Centrum Sieciowo-Superkomputerowego (http://www.wcss.pl), grant obliczeniowy Nr ... "

"Calculations have been carried out in Wroclaw Centre for Networking and Supercomputing (http://www.wcss.pl), grant No. ..."

Uruchamianie aplikacji

Obliczenia testowe należy wstawiać do kolejek z grupy short. Poszczególne programy uruchamia się używając jednej z komend (lokalizacja: /usr/local/bin):

> catalyst       (domyślnie najnowsza wersja pakietu) 
> catalyst_480 

Wstawianie zadań do kolejki

Zadania należy uruchamiać posługując się poleceniem PBS qsub, bliżej omówionym w artykule Jak korzystać z kolejek PBS.

Dokumentacja

Dokumentacja w formie książkowej dostępna jest w WCSS, pok. 6.

Catalyst w sieci

Zobacz też : Licencja i żetony